top of page
  • Zdjęcie autoraKasia Surowik

6 pomysłów na wpisy na Facebooka 

Prowadzisz profile na Facebooku. Przychodzi czas, że trzeba napisać nową komunikację. Odpalasz Excela i... no właśnie. Pustka w głowie. Nie ma się czym stresować. Każdy/a ma czasem takie dni, że poziom kreatywności jest w okolicach 0. Dlatego piszę ten post, aby chociaż odrobinę pomóc Ci wymyślić kilka postów dla marki, którą prowadzić. To co, lecimy!

  1. Kieruj swoich fanów do wpisu na blogu, który właśnie opublikowałeś/aś. Wykorzystuj bloga do przekazywania dłuższych treści, które na FB po prostu źle się czytają.


dłuższych treści, które na FB po prostu źle się czytają.2. Zrób Q&A. Ten pomysł sprawdzi się zar

ówno przy prowadzeniu profilu osoby znanej (influencerzy, celebryci), ale też marki czy usługi. Dzięki temu będziesz mógł/a zebrać frapujące pytania do obserwujących i np. przygotować wpis na bloga z odpowiedziami. A może wykorzystasz to przeprowadzenia live na profilu?3. Opublikuj tip z branży, w której jesteś ekspertem. Nie musisz tu wspinać się na graficzne wyżyny. Wystarczy kilka zdań, aby zaprezentować swój life hack. Widzę tu duży potencjał w kulinariach ;).4. Infografiki, czyli prezentacja ciekawych i nieoczywistych statystyk z Twojej branży, firmy czy przeprowadzanych przez Ciebie badań. Wbrew pozorom ludzie lubią

cyferki.
5. Lol-content. Tu sprawa nie jest oczywista. Nie każda marka czy usługa może i chce prowadzić tego typu komunikację. Jeśli jednak możesz to od czasu do czasu nie zaszkodzi opublikować mema zgodnego z branżą.
6. Jak kiedyś wrócimy do normalnego życia, to zachęcam Cię do publikacji relacji z wydarzeń, w których bierze udział Twoja firma. Postaraj się w takich postach oznaczyć osoby, które był razem z Tobą. To poszerzy zasięg wpisu ;).
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam Ci pozbyć się tej pustki w głowie. A może masz też inne pomysły (myślę, że z pewnością tak jest), którymi chcesz się podzielić? Pisz śmiało!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page