top of page
 • Zdjęcie autoraKasia Surowik

Co i dlaczego warto publikować na Instagram Stories?

Zaktualizowano: 3 maj 2022

Każdego dnia przeglądają je miliony. Wśród nich są Twoi potencjalni odbiorcy i klienci. Mowa o Instagram Stories. Każdego miesiąca IGS ogląda ponad miliard ludzi. Oni po prostu muszą widzieć Twoje stories.

 

Wiele firm ma trudności ze zrozumieniem, że opłaca się tworzyć treści, które znikają po 24 godzinach. To jeden z podstawowych błędów popełnianych przez marki: myślenie, że tylko posty mają znaczenie i ignorują relacje. To zła strategia. Warto zmienić to myślenie ponieważ:

 • ich publikowanie nie zaburza ułożonego feedu postów według założeń Waszego gridu graficznego. IGS to kolejny sposób na komunikację z Twoimi fanami

 • możesz zaproponować fanom inne treści i formy niż na feedzie Instagrama, ale przy tym zachowując spójność

 • w IGS masz więcej możliwości niż w postach np. dodanie linka do relacji, quizów, ankiet czy gifów.

Jeszcze trochę cyfr:

 • 58% użytkowników Instagram Stories twierdzi, ze jest bardziej zainteresowanych marką po obejrzeniu jej Stories, a kolejne 50% z nich twierdzi, że odwiedziło stronę internetową, aby kupić produkt/usługę w wyniku zobaczenia go w Stories.

 • Instagram Stories generują ponad ¼ przychodów platformy z reklam.

 • Ponad 500 milionów ludzi codziennie ogląda Instagram Stories. Wśród nich są Twoi klienci.


Masz 3 sekundy żeby zainteresować widza i tylko 15 sekund, aby pokazać się mu z najlepszej strony


Oczywiście chodzi tu tylko o liczbę sekund w 1 klatce. W ciągu 24h możesz dodać max 100 stories. Czy to mało czy dużo, nie mnie oceniać, ale warto mieć ten limit z tyłu głowy.

Co zatem publikować?

 • Pytaj swoich fanów o zdanie. Na IGS masz możliwość dodania ankiety, pytania czy nawet miejsca do pozostawienia odpowiedzi. To doskonałe miejsce to poznania opinii fanów. Oni z pewnością to docenią, ponieważ lubimy mieć wpływ na losy ulubionych marek.

 • Wykorzystuj linki w stories. Co ważne, nie musisz mieć już 10k followersów, aby móc linkować do stron. Jest do tego przygotowana specjalna naklejka. Możesz dodawać linki do produktów, landing page, a nawet do fanpagey. Wszędzie tam, gdzie chcesz, aby trafił Twój fan.

 • Nic tak nie urozmaica przekazu, jak muzyka na stories (chociaż mnóstwo z nas ogląda je na wyciszeniu). Prezentujesz biżuterię? Dodaj do wideo na stories muzykę, która podbije efekt.

 • Nagrywaj filmiki instruktażowe. Jesteś makijażystką/tą? Doskonale się składa! Pokaż na filmie (najlepiej w przyspieszonym tempie) makijaż na randkę, spotkanie rodzinne czy na rozmowę o pracę. Na koniec pamiętaj zachęcić obserwatorów do polubienia profilu.

 • Edukuj na Instagram Stories. Na początek możesz zadać pytanie fanom czy chcieliby dowiedzieć się o usłudze/produkcie, które oferujesz. Następnie przygotuj serię stories właśnie w danym temacie. Tu proponuję Ci, abyś zapisał/zapisała takie edukacyjne stories w wyróżnionych. O czasu do czasu możesz przypominać fanom o tych relacjach.

 • Pokazuj kulisy swojej pracy. Tu nie ma znaczenia, jaki prowadzisz biznes, ponieważ Twoich fanów będą interesowały kulisy Twojej działalności. Zdradzaj tylko tyle ile możesz.

 • Stwórz stories z opiniami swoich klientów. Jeśli nie masz miejsca na tego typu posty na Instagramie to wrzuć opinie w stories. I tu także możesz je dodać do wyróżnionych.


To tylko kropla w morzu inspiracji i działań, jakie możesz wykonać na Instagram Stories.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page