top of page
  • Zdjęcie autoraKasia Surowik

Najnowsze limity na Instagramie. Edycja 2022

Być może nawet nie wiesz, ale na Instagramie obowiązują pewne limity. Warto o nich pamiętać, aby ustrzec się przed blokadami czy nawet zawieszeniem konta. Czas je poznać!


 

Posty

Lubisz pisać długie teksty? Uwaga - treść posta na Instagramie nie może przekroczyć 2200 znaków. Jeśli dodajesz post np. przez creator studio to tam, na szczęście system pokazuje ile jeszcze masz znaków do wykorzystania. Liczba dozwolonych hasztagów to 30.


Filmy

Do marca 2016 roku długość filmów na IG wynosiła 15 sekund. Teraz ten limit wynosi 60 sekund, jednak po wprowadzeniu IGTV możesz publikować filmy nawet do 60 minut i – co ważne – udostępniać je na profilu. Twoi obserwujący zobaczą jednak na feedzie tylko 10 minut i jeśli będą chcieli obejrzeć cały film zostaną zachęceni do przejścia do IGTV. Pamiętaj też, że minimalny czas filmu, który chcesz opublikować wynosi 3 sekundy.


Limit rozdawanych serduszek

Czasem z rozpędu dodajemy mnóstwo serduszek zdjęciom, które nam się pokazują na Instagramie. Pamiętaj jednak, że limit lajków (rozdanych serduszek) wynosi 60 na godzinę. Po przekroczeniu tej liczby pokaże Ci się komunikat o tymczasowej blokadzie tej czynności. Może ona trwać od 24h do nawet kilu dni.


Limit obserwowanych kont

Nie spotkałam się jeszcze z tym aby ktoś przekroczył limit obserwacji 7500 kont, ale kto wie być może są ludzie/marki na Instagramie, którzy właśnie tyle obserwują tyle kont.


Limit związane z DM

W tym miejscu też się nie rozpiszemy. Limit znaków w wiadomości prywatnej na Instagramie wynosi 500 znaków ze spacjami. Dodatkowo czat grupowy może mieć maksymalnie 32 osoby. Maksymalny dzienny limit nowych konwersacji to 60. Jednak nie jest to stała liczba ponieważ osoby popularne i z weryfikacją mogą takich konwersacji mieć więcej.


Transmisje na żywo

Nie wiem czy wiecie, ale kiedyś live na IG mogły trwać maksymalnie 1 godzinę. Obecnie są to aż 4 godziny. Obserwujący mogą takiego live obejrzeć jeszcze przeze 24h - oczywiście jeśli na to pozwolisz.


Minimalny wiek, aby założyć konto na Instagramie

Aby legalnie móc założyć konto na IG musisz mieć ukończone 13 lat. wyjątkiem są kotna, który zarządzane są przez rodziców lub opiekunów prawnych. Niestety platforma nie weryfikuje w żaden sposób kto zakłada konto, jeśli jednak konto zostanie zgłoszone ze względu na wiek użytkownika, to będziesz musiał je bezpowrotnie usunąć.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page