top of page
  • Zdjęcie autoraKasia Surowik

5 wskazówek dotyczących mediów społecznościowych, które przydadzą się przy tworzeniu strategii.

Ponad 4 miliardy ludzi, którzy buszują w social mediach to Twoi potencjalni klienci. Samym byciem w social mediach, czyli posiadanie profili - już nie wystarcza.

Samo wrzucanie postów to zdecydowanie za mało, aby nie tylko sprzedać, ale przede wszystkim zbudować zaangażowaną społeczność wokół swojego produktu.

Konkurencja w social media jest ogromna w sumie niezależnie od branży. To od doskonale skrojonej i przemyślanej strategii (między innymi oczywiście) zależy Twój sukces.


Dlatego poniżej przedstawiam Ci 5 (na razie) wskazówek, które pomogą Ci w stworzeniu skutecznej strategii dla social mediów.

Wskazówka 1 – Co jest Twoim celem?


Do czegoś trzeba dążyć, prawda? Dlatego już teraz weź kartkę i rozpisz cele dla Twojego biznesu.

Pamiętaj, aby były one mierzalne i do osiągniecia. Rozpisz najmocniejsze i najsłabsze strony swojego biznesu. Spójrz na niego jako trzecia osoba.


Wskazówka 2 – Kto będzie/jest odbiorcom treści.


Stworzenie strategii mediów społecznościowych pod odbiorców odbiorców jest ważne. To oni, za pomocą social mediów, pomogą Ci dowiedzieć się wszystkiego czego od Ciebie potrzebują. Dadzą Ci znać, jakie treści są dla nich dobre i ciekawe. Czy to co tworzysz ma dla nich wartość. Na koniec to oni będą kupować Twoje produkty.


Wskazówka 3 – Odpowiedni dobór mediów społecznościowych.


Nie musisz być dostępnym na wszystkich platformach społecznościowych, ale ważne jest, aby być widocznym i aktywnym na tych, na których jesteś obecny.


Moim zdaniem to jest kluczowa rada, niezależnie czy pracujesz w agencji czy po stornie klienta.Wskazówka 4 – Zaplanowanie kalendarza publikacji oraz formy treści.


Nie publikuj postów na przysłowiową "palę" (sorrki za bezpośredniość). Musisz obmyśleć plan publikacji treści, aby Twoja komunikacja miała ręce i nogi i nie była chaotyczna.


Taki szeroki obraz np. miesięcznego planu postowania pozwoli Ci zauważyć np. nieścisłości w komunikacji albo jakieś luki komunikacyjne. Przede wszystkim pozwoli Ci rozplanować jakie tematy publikować, czy masz jeszcze zasoby do postowania, czy nie trzeba może pomyśleć o zmianie komunikacji bo tematy są na wyczerpaniu.


Pamiętaj, aby starać się stosować różne formaty treści. Nie od dziś widomo, że najlepiej konsumują się animacje, filmy z napisami (reelsy, tik toki, relacje, stories). Później w kolejności będą np. krótkie albumy z kilkoma zdjęciami. Na samym końcu zostały nam samotne statyczne grafiki.


Wskazówka 5 – Mierz i sprawdzaj wyniki!


Analityka pomaga zrozumieć odbiorców i dowiedzieć się, co generuje większy ruch. Bez nich nie możesz tworzyć dokładnych prognoz sprzedaży i doskonalić swoich produktów. Możesz skutecznie wykorzystywać dane z mediów społecznościowych do zwiększania wydajności. Patrz, jak reagują odbiorcy na Twoje treści - jaki content generuje więcej "lajków" a jaki zwiększa zaangażowanie. W jakim stopniu filmy, które publikujesz są oglądane do końca, a w jakim oglądanie są tylko w 10%.


Każda dana pozyskana z social mediów pomoże rozwijać biznes - uwierz mi.


Podsumowanie

Skuteczna strategia marketingowa w mediach społecznościowych jest integralną częścią ogólnego planu marketingowego.

Korzystając z nietradycyjnych sposobów interakcji z odbiorcami, możesz zwiększyć swój zasięg.


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page